Akıllı Teknolojiler Deneyim Merkezi

Fikrimiz:

Akıllı teknolojileri Nesnelerin internetini (IoT) merkeze alarak, buna bağlı olan arttırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, sensörler ve yapay zeka gibi teknolojileri; z ve alfa kuşaklarının beklentileri ışığında, yaratıcılık ve üretkenliklerine destek sağlayabilmesi amacıyla, interaktif bir deneyim merkeziyle sunulması.

Önerimiz:

Dünyayı birbirine bağlayan IoT teknolojisinin ve onun yapı taşları olan teknolojilerin; birbirleriyle ilgisinin anlaşılması, ayrı ayrı ve bütünsel çalışma prensiplerinin kavranması, yaratıcılığı teşvik eden uygulamaların gerçekleştirilmesi, gözlem kabiliyetini tetiklemesi, merak duygusu uyandırması, sosyal becerilerini geliştirmesi,
karar verme ve üretkenlik arttırması hedeflenmektedir. Dünyanın ilk* çocuklara yönelik IoT Deneyim Merkezi’nin oluşturulması.

Akıllı Teknolojileri anlatan bu Akıllı merkezin, güncellenebilir nitelikte olması, ziyaretçileriyle şekillenen ve iletişimini sürdürmesi, ziyaretteki deneyimlerini onlarla paylaşması, geleceğe yön verecek teknolojileri barındırması hedeflenmektedir.

Yapı:

4 bölümden oluşacak merkeze gelen çocuklar önce teknoloji hakkında bilgi alacaklar, deneyim odaları ile nasıl çalıştıklarını algılayıp kendi akıllı objelerini geliştirerek merkezden ayrılacaklar.

Sketch Tasarımlar:

 

 

Bilim Merkezi’nin üstten görünümü:

 

 

Bilim Merkezi’nin üstten görünümü:

Sensör Odası Prototipi: