IoT Kamp Tamamlandı

İlkini 2017 Ağustos ayında Türkiye Teknoloji Geliştime Vakfı (TTGV) İstanbul ofisinde gerçekleştirdiğimiz IoT yaz kampı bizleri çok heyecanlandırdığı için ikincisini de kışın hayata geçirdik. IoT kış kampımızı 29 Ocak – 2 Şubat 2018 tarihleri arasında tekrardan TTGV İstanbul ofisinde gerçekleştirdik. 2. yılında da verdikleri mekan sponsorluğu için kendilerine çok teşekkür ederiz.

Katılımcı profilini üniversite son sınıf öğrencilerinin ve yeni mezunlarının oluşturduğu kampa ilgi oldukça fazlaydı. Kamp katılımcısı olmak çok da kolay değildi, çözülmesi gereken sorular zorlayıcıydı. Başvuru yapanların gönderdikleri yanıtlar üzerinden yapılan değerlendirmeler sonucunda katılımcı  listesi belirlendi.

Kış kampında IoT teknolojisine ek olarak blockchain teknolojisi üzerinde çalışma yapıldı ve dijital bir kumbara tasarlandı. 1 hafta süren kampın ilk gününde teorik eğitimlerin ardından dijital kumbara brief’i iletildi. Sonraki günlerde katılımcılar kendilerine verilen görevleri tamamlamaya çalıştıkları yoğun günler geçirdiler. Son gün öğleden sonra ise grup projelerinin anlatıldığı final sunumları yapıldı.

Katılımcılar öğrendikleri teorik bilgileri uygulama fırsatı bularak tamamladıkları task doğrultusunda bir IoT ürün geliştirme sürecini deneyimlediler ve iş bulmaları konusunda kendilerine artı bir değer katmış oldular.